باتری خورشیدی برای مصارف خانگی

باتری خورشیدی برای مصارف خانگی از جمله باتری هایی  است که به دلیل ظرفیت تولید انرژی بالا و ذخیره سازی آسان و مقرون به صرفه و همچنین نگهداری آسان، امروزه در سراسر جهان مورد استقبال قرار گرفته است. شما می توانید برای خرید و نصب باتری خورشیدی با قیمت ارزان با ما در ارتباط باشید.

باتری خورشیدی مصارف خانگی جهت تولید ارزان و مقرون به صرفه انرژی برای مصارف خانگی با نصب و نگهداری آسان مورد استفاده قرار می گیرد. شما با خرید و نصب باتری های خورشیدی می توانید مقدار انرژی مورد نیاز خود را تولید کرده و مابقی را ذخیره سازی نمائید.

باتری خورشیدی برای مصارف خانگی

باتری خورشیدی مصارف خانگی

امروزه باتری های خورشیدی جهت مصارف خانگی و عمومی، هم به صورت سیستم ها و نیروگاه های متصل به شبکه سراسری و یا به صورت سیستم های مستقل از شبکه با ساختار نصب متحرک و یا ثابت، جهت تولید انرژی مورد نیاز برای مصارف خانگی و عمومی به کار می رود.

همان طور که می دانید در یک روز بدون ابری و آلودگی، برای هر متر مربع از سطحی که در معرض نور خورشید قرار می گیرد حدودا ۱۰۰۰ وات توان تابشی دریافت می کند. در این بین تابش متوسط در ایران حدود ۸۵۰ وات بر متر مربع است. همچنین لازم به ذکر است که باتری های خورشیدی موجود در بازارها، بازدهی حدود ۱۵ تا ۱۷ درصد دارند که هر متر مربع از این باتری های خورشیدی حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ وات انرژی دریافت می کنند، یعنی تولید مقرون به صرفه انرژی.  از این رو خرید  باتری های خورشیدی ارزان قیمت رو به افزایش است.

محاسبه هزینه تامین برق مصارف خانگی با استفاده از باتری خورشیدی

باتری خورشیدی مصارف خانگی

در واقع می توان گفت این محاسبه نشان دهنده توانباتری های خورشیدی است که با توجه به موقعیت های جغرافیایی مختلف که در زیر به آن اشاره شده است، تعیین می شود.

  • متوسط تابش روزانه آفتاب
  • مقدار ابری بودن روزها در طول سال
  • عوامل جوی نامساعد
  • زاویه تابش آفتاب

در واقع برای محاسبه توان مورد نیاز، ابتدا باید میزان مصرف انرژی خانه خود را از روی قبوض برق خود، بدست آورید. ولی به طور میانگین به طور متوسط سالانه برای یک خانه ۹۰ متری این میزان حدود ۱۶۵ کیلو وات ساعت در یک ماه است. همچنین شما می توانید در ادامه جدولی از توان مصرفی وسایل برقی معمولی در یک خانه ۹۰ متری را مشاهده نمائید.

جدول هزینه باتری خورشیدی

با توجه به این موضوع که یک باتری خورشیدی ۲۵۰ واتی می تواند تقریبا ۳۶ کیلووات ساعت در یک ماه برق تولید کند، با استفاده از ۴ باتری خورشیدی ۲۵۰ واتی می توان برق مورد نیاز یک خانه را تامین نمود.

منبع: باتری خورشیدی-باطری خورشیدی

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما