باتری خورشیدی منزل با قیمت خرید ارزان

باتری خورشیدی منزل از جمله باتری های خورشیدی است که امروزه بیش از پیش توسط مشتریان  با به صورت ارزان خریداری شده و مورد استفاده قرار می گیرد. کاربران با خرید و نصب انواع باتری خورشیدی منزل می توانند انرژی مورد نیاز مصارف خانگی خود را به سادگی و با  قیمت ارزان تولید نمایند. در این بین شما می توانید انواع باتری خورشیدی برای منزل را با قیمت مناسب خریداری نمائید.

امروزه استفاده از باتری های خورشیدی برای تولید انرژی بسیار مقرون به صرفه است. کاربران می توانند با نصب انواع باتری های خورشیدی هم انرژی مورد نیاز خود را تامین نمایند و هم می توانند مازاد آن را دخیره کرده و در مواقع لزوم از آن استفاده نمایند. حتی کاربران می توانند مازاد انرژی خود را به وزارت نیرو بفروشند.  به ذکر است که بیشتر هزینه سیستم های فتوولتائیک در زمان نصب پرداخت می شود، ولی بعد از آن اساسا انرژی رایگان و از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه خواهد بود.

انرژی خورشیدی

باتری خورشیدی

همانطور که می دانید انرژی تابشی خورشیدی بر روی کره خاکی تقریبا ۶۰۰۰ برابر کل مصرف انرژی های سالیانه بر روی کره زمین است. در واقع می توان گفت که این مطلب اهمیت توجه و استفاده از این منبع را در تامین نیازهای روزمره بشر نشان می دهد. لازم به ذکر است که به دلیل پائین بودن نرخ قیمت سوخت های فسیلی، استفاده از انرژی خورشیدی رقیبی جدی برای سوخت های فسیلی محسوب نمی شود. ولی امروزه فناوری استفاده از انرژی خورشیدی به بلوغ خود بسیار نزدیک است. بطوری که بسیاری از کشورهای جهان در تلاش هستند تا از انرژی خورشیدی برای تولید حرارت و الکتریسیته استفاده نمایند. در این بین استفاده از سیستم فتوولتائیک و باتری خورشیدی برای تامین الکتریسیته برای آینده تمامی کشورها بسیار امید بخش می باشد.

میزان تابش انرژی خورشیدی در ایران

باتری خورشیدی

از نظر جغرافیایی کشور ایران در منطقه گرم و خشک قرار گرفته است. همچنین بیش از ۲۸۰ روز آفتابی در سال وجود دارد که میزان تابش سالانه خورشیدی آن در حدود kwh/m2 1800-2200 تخمین زده می شود. دلایل زیادی وجود دارد که باعث می شود تا استفاده از باتری خورشیدی در ایران افزایش یابد:

  • تلفات تولیدی کم
  • انتقال و توزیع آسان برق با توجه به پراکندگی جمعیت کشور
  • تبدیل مستقیم انرژی خورشیدی به الکتریسیته
  • عدم نیاز به تجهیزات پیچیده
  • دارا بودن راندمان متوسط ۶_ ۱۴ درصدی

سیستم فتوولتائیک (باتری خورشیدی)

باتری خورشیدی

سیستم باتری خورشیدی یکی از انواع سامانه تولید برق از انرژی های خورشیدی است. در این روش با استفاده از سلول های خورشیدی، تولید مستقیم  الکتریسیته از تابش نور خورشید صورت می پذیرد. هنگامی که نور خورشید به یک سلول خورشیدی می تابد بین دو الکترود مثبت و منفی اختلاف پتانسیل به وجود می آید که این امر باعث جاری شدن جریان می شود.

اجزای سیستم فتوولتائیک

باتری خورشیدی

  • پنل خورشیدی

پنل های خورشیدی از جنس نیمه هادی هستند که جریان و ولتاژ کافی را هنگامی که در معرض نور خورشید قرار می گیرند، تولید می نمایند. پنل های خورشیدی متداول به دو نوع مونوکریستال و پلی کریستال تقسیم می شوند.

  • مبدل

مبدل وسیله ای است که جریان مستقیم را به جریان متناوب برای مصارف خانگی تبدیل می کند. مبدل های خورشیدی به دو نوع متصل به شبکه و منفصل از شبکه تقسیم می شود.

  • شارژ کنترلر

این وسیله وظیفه شارژ باتری ها را از منبع پنل خورشیدی بر عهده دارد. لازم به ذکر است که شارژ کنترلر باید خود را با توان متغییر پنل های خورشیدی وفق دهد.

  • باتری

باتری، منبع ذخیره سازی توان تولیدی توسط پنل های خورشیدی است. همچنین این باتری ها قابل شارژ می باشند.

شما کاربران عزیز می توانید انواع باتری های خورشیدی را با قیمت مناسب خریداری نمائید.

منبع: باتری خورشیدی-باطری خورشیدی

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما