خرید باتری خورشیدی خانگی با قیمت ارزان

خرید باتری خورشیدی خانگی امروزه به دلایل مختلف در بازارهای تجارت روز به روز در حال افزایش است. در سراسر جهان کاربران ترجیح می دهند برای تولید برق مصارف خانگی خود با قیمت ارزان از سیستم های باتری خورشیدی استفاده نمایند. در ادامه در مورد سیستم های خورشیدی بیشتر توضیح خواهیم داد. برای اطلاع از قیمت و خرید باتری خورشیدی با قیمت ارزان و مناسب با ما در تماس باشید.

سیستم های باتری خورشیدی، یکی از انواع سامانه های تولید برق مصارف خانگی و صنعتی از انرژی خورشیدی است. در سیستم های خورشیدی با استفاده از پنل های خورشیدی، تولید مستقیم الکتریسیته از تابش نور خورشید امکان پذیر می شود. در واقع می توان گفت وقتی نور خورشید به سلول خورشیدی می تابد، بین دو الکترود منفی و مثبت، اختلاف پتانسیل به وجود آمده و همین امر باعث جاری شدن جریان می شود. سیستم های باتری خورشیدی برای تولید انرژی در دسته فناوری های انرژی های تجدید پذیر قرار دارد.

میزان تابش انرژی خورشیدی

مقدار انرژی تابشی خورشید بر روی کره زمین ۶۰۰۰ برابر کل مصرف انرژی های سالیانه بر روی زمین است که این مطلب نشان دهنده اهمیت توجه به این منبع در تامین نیازهای روزمره بشر است. اگر تا به حال انرژی خورشیدی رقیبی جدی برای سوخت های فسیلی محسوب نمی شده است، به دلیل پائین بودن تاریخی قیمت سوخت های فسیلی بوده است. همچنین استفاده از انرژی خورشیدی به بلوغ خود نزدیک است و بسیاری از کشورهای جهان در تلاش هستند تا با استفاده از فناوری انرژی خورشیدی، الکتریسته و حرارت مورد نیاز خود را تامین نمایند.

آیا خرید باتری خورشیدی برای مصارف خانگی در ایران مقرون به صرفه است؟

خرید باتری خورشیدی

می توان گفت که کشور ایران از نظر جغرافیایی در مناطق گرم و خشک قرار دارد و با داشتن بیشتر از ۲۸۰ روز آفتابی در یک سال، میزان تابش سالانه خورشید ۱۸۰۰-۲۲۰۰ کیلووات ساعت بر مترمربع تخمین زده می شود که این میزان از مقدار متوسط جهانی بالاتر است. با توجه به میزان تابش نور خورشید در ایران استفاده از سیستم های باتری خورشیدی توجیح اقتصادی دارد و استفاده از سیستم های خورشیدی به دلیل تبدیل مستقیم انرژیخورشیدی به الکتریسیته، نصب آسان و بالا بودن راندمان از اهمیت خاصی برخوردار است.

اجزای سیستم خورشیدی

اجزای سیستم خورشیدی

  • پنل خورشیدی

پنل های خورشیدی، فیلم های نازکی از جنس نیمه هادی هستند که ولتاژ و جریان کافی را پس از تابش نور خورشید تولید می کند.

  • مبدل(اینورتر)

مبدل ها، دستگاهی هستند که جریان مستقیم را به جریان متناوب برای استفاده در مصارف خانگی تبدیل می کنند.

  • شارژ کنترلر

شارژ کنترلر وسیله ای است که باعث شارژ باتری ها از منبع پنل خورشیدی می شود. لازم به دکر است که شارژ کنترلر باید خود را با توان متغییر یک پنل خورشیدی وفق دهد.

  • باتری

باتری ها، انرژی تولید شده توسط پنل های خورشیدی را در خود ذخیره می کنند تا در مواقع لزوم بتوان از انرژی ذخیره شده استفاده نمود.

اجزای آرایه سیستم فتوولتائیک

  • سلول فتوولتائیک
  • ماژول فتوولتائیک
  • پنل فتوولتائیک
  • آرایه فتوولتائیک

سیستم باتری خورشیدی مورد استفاده در خانه

باتری خورشیدی

  • سیستم متصل به شبکه

در این نوع سیستم، برق تولید شده توسط پنل خورشیدی به شبکه برق سراسری تزریق خواهد شد. در این روش برق تولید شده توسط اینورتر به جریان متناوب تبدیل شده و به شبکه برق سراسری تزریق می شود.

  • سیستم منفصل از شبکه

در سیستم منفصل از شبکه، برق تولید شده وارد باتری شده و در ان ذخیره می شود و در صورت لزوم می توان از آن استفاده نمود.

منبع: باتری خورشیدی-باطری خورشیدی

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما