گروه مهندسی سوراسل
خانه / نیروگاه خورشیدی / نیروگاه خورشیدی 100 کیلووات و کارخانه تولید آن در اراک

نیروگاه خورشیدی 100 کیلووات و کارخانه تولید آن در اراک

نیروگاه خورشیدی 100 کیلووات در اراک و کارخانه تولید آن در اراک، در سال های اخیر گسترش زیادی را پیدا کرده اند. در این نیروگاه ها از انواع تجهیزات خورشیدی مانند پنل های خورشیدی با برند های ایرانی و خارجی استفاده می شود.نیروگاه خورشیدی 100 کیلووات و کارخانه تولید آن در اراک

راه اندازی نیروگاه های تولید برق در ایران

راه اندازی نیروگاه های تولید برق در ایران

انرژی خورشیدی منحصر به فردترین منبع انرژی تجدید پذیر در جهان است و منبع اصلی تمامی انرژی های موجود در زمین به شمار می آید. این انرژی به صورت مستقیم و غیر مستقیم می تواند به اشکال دیگر انرژی تبدیل شود.

با توجه به محدود بودن منابع سوخت فسیلی و مشکلات ناشی از احتراق این سوخت ها استفاده از فناوری های خورشیدی مورد توجه بسیاری از کشورها قرار گرفته است و در حال حاضر کشورهای زیادی وجود دارند که به دنبال استفاده از نور خورشید به طرق مختلف هستند تا از آن به عنوان مثال برق تولید کنند.

نیروگاه خورشیدی تجدیدپذیر یکی از روش های تولید برق خورشیدی از نور خورشید است.

انواع نیروگاه خورشیدی تولید برق

انواع نیروگاه خورشیدی تولید برقانواع نیروگاه خورشیدی برق در کشور فعالیت دارند که از جمله می توان به نیروگاه های خورشیدی متمرکز، نیروگاه های خورشیدی خانگی، مزرعه خورشیدی فتوولتائیک و …اشاره کرد. این نیروگاه ها هریک در مساحت و توان های مختلف به تولید برق می پردازند و در رشد کشور در این زمینه سهیم هستند.

احداث نیروگاه برق خورشیدی 100 کیلووات در اراک

احداث نیروگاه برق خورشیدی 100 کیلووات در اراکاحداث نیروگاه برق خورشیدی ۱۰۰ کیلو وات در اراک توانسته است تولید برق کشور را گسترش داده و حتی الامکان صادرات این انرژی را به کشور های خارجی در پی داشته باشد.

 نیروگاه خورشیدی اراک در تعداد بیشتر و توان ظرفیتی ۱۰۰، ۵۰، ۳۰ کیلو وات احداث شده اند که در تولید برق بسیار فعال می باشند.

میزان هزینه تجهیزات نیروگاه خورشیدی

میزان هزینه تجهیزات نیروگاه خورشیدیمیزان هزینه تجهیزات نیروگاه خورشیدی بستگی به نوع گستردگی نیروگاه و تعدد تجهیزات دارد. بسیاری از نیروگاه ها از برند های خارجی این محصولات استفاده می نمایند که این امر هزینه تجهیزات نیروگاه خورشیدی را بی نهایت افزایش می دهد‌.

درآمد راه اندازی نیروگاه برق خورشیدی

درآمد راه اندازی نیروگاه برق خورشیدیمیزان درآمد و سود دهی نیروگاه های خورشیدی مهمترین دلیل استقبال مردم از این حوزه است.

یکی از موارد موثر بر درآمد نیروگاه، ساعت تابش خورشید است و طبیعتا به دلیل وجود روزهای ابری در زمستان و کوتاه بودن روز در این فصل درآمد کم می شود اما در فصل بهار و تابستان افزایش درآمد را دارد. همچنین در این فاز بدون شک تاثیر مواردی مانند دمای محیطی ٬ زاویه بهینه و تلفات دستگاهی ملموس تر خواهد بود. درآمد نیروگاه های خورشیدی براساس طراحی اصولی ٬ اجرای اصولی و استفاده از تجهیزات مطمئن می باشد و برای گام برداشتن در این مسیر پس از قطعی شدن تصمیم خود با مشاوران فعال در این زمینه مشورت کنید.

جهت خرید و فروش انواع سیستم های خورشیدی میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مشاوره و فروش: مهندس معصومه خانی
راه های ارتباطی:
شماره تماس: 09120583479
آدرس کانال: souracell@
پست الکترونیکی: sourasolarcell@gmail.com

مطلب پیشنهادی

نیروگاه خورشیدی 1 مگاوات احداث شده با قطعات درجه یک در مشهد

نیروگاه خورشیدی 1 مگاوات در مشهد می تواند یکی از بهترین نیروگاه های خورشیدی در شرق و شمال شرق کشور باشد. احداث نیروگاه خورشیدی در ایران در حال حاضر یکی از مطمئن

پاسخی بگذارید

باتری خورشیدی-باطری خورشیدی